Dostępność - informacja dla osób z niepełnosprawnościami


  Główny Inspektorat Weterynarii pracuje w godzinach 8.15-16.15.

  Każda osoba odwiedzająca Główny Inspektorat Weterynarii może przyjść do nas z wybraną osobą towarzyszącą.

  Dojazd do Głównego Inspektoratu Weterynarii

  Główny Inspektorat Weterynarii znajduje się w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej, pomiędzy ulicami Wspólną, Kruczą, Żurawią, Parkingową. Urząd mieści się na IV i V piętrze.

  Dojazd do Urzędu możliwy jest komunikacją miejską. Najbliżej znajduje się przystanek tramwajowy Hoża 03 (między ulicami Żurawią i Wspólną) w kierunku Placu Konstytucji dla linii 4, 15, 18, 35 i przystanek autobusowy Hoża 02 (między ulicami Hoża i Wspólna) w kierunku Centrum dla linii 131. W dalszej odległości od Urzędu znajdują się przystanek tramwajowy Hoża 04 (przy ulicy Hożej) w kierunku Centrum dla linii 4,15,18, 35 i przystanek autobusowy Hoża 01 (przy ulicy Hożej) w kierunku Placu Konstytucji dla linii 131.

  Podjazd dla wózków znajduje się na rogu ulic Wspólnej i Parkingowej. Od strony ulicy Żurawiej można skorzystać z platformy.

  Wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się od strony ulicy Wspólnej i Żurawiej.

   

  Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

  Po wejściu do budynku od strony ulicy Wspólnej, toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się po prawej stronie. Na każdym piętrze budynku znajduje się przynajmniej jedna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.

  Na każde piętro budynku można dostać się windą osobową. Windy mają przyciski oznaczone alfabetem Braille’a i komunikaty głosowe o kondygnacjach. Zapewniono odpowiednią szerokość drzwi i ciągów komunikacyjnych.

  Różnice poziomów w holu głównym można pokonać za pomocą platform przyschodowych. Krawędzie schodów są oznaczone kontrastowo. Korytarze pozwalają na poruszanie się na wózkach. Korytarze wyłożone są wykładziną antypoślizgową. Brak progów w ciągach komunikacyjnych i przy wejściach do pomieszczeń biurowych.

  Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo:

  • ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,
  • ze względu na konstrukcję budynku - okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych.

  Sala konferencyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyposażona jest w pętlę indukcyjną.

   

  Osoby z niepełnosprawnością wzroku

  Na życzenie osób słabowidzących Główny Inspektorat Weterynarii oferuje udostępnianie informacji w druku powiększonym. Na życzenie osób niewidzących oferujemy możliwość udostępniania treści wydrukowanych pismem Braille'a. Możemy także przygotować informację w formie nagrania i przesłać plik dźwiękowy drogą elektroniczną lub tradycyjną na nośniku dźwięku np. na płycie CD.

  Osoby z problemami słuchu

  W recepcji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wejściu do budynku od ulicy Wspólnej, udostępniony jest tłumacz języka migowego online.

  Osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogą również skorzystać z pomocy tłumacza na miejscu w siedzibie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Osoba zainteresowana powinna złożyć wniosek co najmniej 3 dni robocze przed proponowaną wizytą. We wniosku prosimy zaproponować termin spotkania oraz opisać temat sprawy. Zapewniamy tłumacza PJM.

  Wniosek można przesłać do nas:

  • mailowo na adres wet@wetgiw.gov.pl,
  • faksem pod numerem 22 623 14 08 30,
  • pocztą na adres Głównego Inspektoratu Weterynarii, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa,
  • złożyć osobiście,
  • wysłać przy pomocy ePUAP na adres skrzynki podawczej Głównego Inspektoratu Weterynarii /di27toa794/SkrytkaESP.

  ilość wyświetleń: 3427
  Osoba odpowiedzialna za:
  wytworzenie informacji: 2019-02-11 13:04:34 Krzysztof Śliwiński
  wprowadzenie informacji do podstrony BIP: 2019-02-11 13:04:34 przez Krzysztof Śliwiński
  Rejestr zmian - poprzednia opublikowana wersja artykułu - pokaż rejestr

  góra